27/02/2022

Tereza Vodáková

TOP 09 - JESENÍK

Můžete mít buď výmluvy, nebo výsledky. Nikdy ne obojí.

Psal se rok 2018, zhruba půl roku po volbách do Poslanecké sněmovny ČR, a já se rozhodla vstoupit do politické strany. 

Výběr byl docela lehký. Hledala jsem stranu, která bude podporovat demokratické myšlenky, bude proevropská a blízká mladým lidem. No a TOP 09 tohle splňovala. Ke vstupu do TOPky mě motivovala například práce starostky Jeseníku, Zdeňky Blišťanové. V té době byla místostarostkou a její výkon na radnici byl opravdu působivý. Několikrát jsme se spojily, a i díky tomu jsem se stala členkou TOP 09. 

První rok v TOPce pro mě nebyl takový jako nyní. Byla jsem hodně stydlivá, bála se mluvit, na něčem se podílet, což pro mě bylo tak trochu něco nového. Taková povahově vlastně vůbec nejsem. A že se v politice začnu více prosazovat až po tom, co začnu posilovat? Nikdy by mě to nenapadlo. Sport mě totiž provází celý můj život a nikdy jsem nezažila takovou změnu, jak fyzickou, tak i psychickou. Díky sportu mi také došlo, že „můžete mít buď výmluvy, nebo výsledky, ale nikdy ne obojí“. Každý malý úspěch, který se pro někoho může zdát jako normální věc, byl pro mě velkým skokem a motivací pokračovat dál. Tomu všemu také hodně pomohlo to, jaký okruh přátel jsem si kolem sebe vytvořila, což mi dávalo sílu posunout se dál. 

Loňský rok jsem udělala přesně to, co jsem od sebe čekala. Poprvé jsem si zkusila, jaké to je být součástí předvolební kampaně a věnovat tomu většinu volného času. Po volbách se mi podařilo založit poslední chybějící krajskou organizaci TOPtýmu. V zimě jsem začala uvažovat o zaslání své nominace k volbám do Poslanecké sněmovny v říjnu 2021. Zde to byl zase ten bod, kdy jsem přemýšlela, jestli do toho chci opravdu jít. Pár dní jsem nad tím intenzivně přemýšlela, ale rodina a přátelé mě namotivovali k tomu, abych to zkusila. 

Jak jsem se rozhodla, už asi víte, a můžu vám říct, že jsem za to nesmírně ráda. Během půl roku kampaně jsem poznala tolik úžasných lidí a naučila se spoustu nových věcí, které doufám využiju i v budoucnu. Zkrátka pokud si vytyčíte nějaké cíle a budou se vám zdát nereálné, zkuste to i tak, protože i při neúspěchu se posunete zase o krok dál.